Wszystko o tańcu
Dobra karma dla psa – jaka powinna być?

Dobra karma dla psa – jaka powinna być?

Przygarnięcie pod swój dach zwierzęcia jest to naprawdę duża odpowiedzialność. I nie ważne czy chodzi o to czy w domu mamy psa, kota czy chomika, ponieważ wszystkie zwierzęta wymagają dobrej opieki i powinno je się dobrze traktować. Bardzo ważne w opiece nad zwierzęciem jest to jakie jedzenie mu podajemy. Wydawać by się mogło, że wybierając karmę dla psa wystarczy kupić pierwszy lepszy produkt, który nam się spodoba. Zdecydowanie tak nie jest.

W karmie dla psów najważniejszy jest skład

karma dla psówPierwszą i można powiedzieć, że podstawową zasadą jest to by czytać składy karm. Tak, jak robimy to w przypadku jedzenia, które kupujemy dla siebie, tak samo i jedzenie dla psa powinno być dokładnie sprawdzane pod wpływem składników jakie rzeczywiście zostały użyte w czasie tworzenia danej karmy. Zasada ta obowiązuje zarówno dla karm suchych, jak i mokrych. Nie da się ukryć ale często jest niestety tak, że karmy dla psów, które mają określony smak np. jagnięciny, tak naprawę w składzie nie mają jej dwa czy trzy procent. To, co jest ważne to to, że karma dla psów powinna mieć jak najwięcej mięsa. Można to nawet uprościć – im więcej mięsa w karmie tym lepsza jest to karma. Są nawet karmy, które są bez zboża i właściwie praktycznie cała karma to mięso, jednakże nie wszyscy są ich zwolennikami. Ale często jest tak, że producenci wykorzystują w produkcji karmy suchej mączkę mięsną, która nie jest dobrym składnikiem. Należy szukać karm, które zostały wyprodukowane z mięsa świeżego albo np. suszonego. Często w karmach pada określenie „mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego”, a niestety nigdy nie wiadomo czym są te sławetne produkty pochodzenia zwierzęcego. Tak więc, naprawdę warto czytać składy i porównywać je ze składami innych karm. Jedzenie dla psów potrafi być bardzo drogie, więc nawet jeżeli nie stać nas na karmę, której kilogram potrafi kosztować kilkadziesiąt złotych i ma ona świetny skład, to warto szukać karmy o jak najbardziej zbliżonym składzie, która będzie w zasięgu naszych możliwości finansowych.

Szukając odpowiedniej karmy dla psa naprawdę trzeba się trochę natrudzić. Przy wyborze karmy najważniejszy jest skład i to już wiemy, ale trzeba też wziąć pod uwagę inne rzeczy. Ważny jest oczywiście wiek psa, ponieważ inne zapotrzebowanie na konkretnego składniki i energię będzie miał szczeniak, a inne senior. Warto wziąć pod uwagę też wagę i wielkość psa np. karmy dla małych psów mają mniejsze granulki. Jeżeli pies jest na coś uczulony albo choruje również powinien spożywać inną karmę, dostosowaną do jego potrzeb.

Close Menu