Wszystko o tańcu
Ochrona przed deszczem

Ochrona przed deszczem

Miłośnicy dalekich podróży motocyklowych muszą być przygotowani na każdą ewentualność, jaka może wyniknąć podczas kilkudniowej wycieczki motocyklem, ponieważ motocykl to nie samochód, nie włączymy wycieraczek i nie pojedziemy dalej podczas deszczu. Problemy zaczynają się już podczas deszczu, zwłaszcza wtedy kiedy musimy jechać dalej, nie możemy przeczekać opadów. Droga staje się mokra, motocykl nie ma już tak dobrej przyczepności, a my jesteśmy przemoczeni i zmarznięci. Dlatego odpowiedni ubiór jest obowiązkowy.

Jak zabezpieczyć się przed deszczem na motocyklu?

przeciwdeszczowa odzież motocyklowaNajlepszą radą na to, jak uniknąć przemoczenia na motocyklu jest nie jeździć w deszczu. Jednak nie zawsze da się to zrobić. W sytuacji, gdy brakuje nam kilkuset kilometrów do celu wycieczki, a my jesteśmy w szczerym polu bez możliwości schowania się przed wodą spadającą na nas z nieba, jedynym rozwiązaniem jest ubranie odzieży wodoodpornej i pojechanie dalej. Przeciwdeszczowa odzież motocyklowa powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego motocyklisty jeżdżącego turystycznie. Wodoodporne ubrania na motocykl wykonane są z elastycznego materiału nieprzepuszczającego wody, idealnie izolującego nas od wilgoci. Zarówno spodnie, jak i kurtka posiada ściągacze, dzięki którym całość jest bardzo dobrze dopasowana. Materiał użyty do produkcji to zazwyczaj poliester silikonowany, odznaczający się dużą wytrzymałością na warunki atmosferyczne, co oznacza, że nie będziemy mieli z nim żadnego problemu mimo wielokrotnego pozostawienia bez uprzedniego osuszenia, ponieważ cała woda gromadząca się na jego powierzchni jest natychmiast odprowadzana. Wyróżniamy dwa rodzaje motocyklowych kombinezonów przeciwdeszczowych. Pierwszym z nich jest jednoczęściowy, a drugim dwuczęściowy. Pierwszy jest szczelniejszy, a drugi szybszy w nakładaniu. Możemy kupić sobie dwa, pierwszy ubierać przed wyjazdem z domu, gdy musimy wyjechać w deszczu, a drugi wozić w motocyklu na wypadek, gdy złapie nas deszcz w trasie i będziemy musieli się szybko w niego ubrać.

Przeciwdeszczową odzież motocyklowa możemy nabyć w każdym sklepie motocyklowym. Kupując sobie taki komplet odzieży, należy pamiętać o tym, że nakładany jest on na zwykły kombinezon motocyklowy, więc trzeba wziąć rozmiar nieco większy niż normalnie. Koszt takiej odzieży wodoodpornej to nie więcej niż trzysta złotych. Nie jest to duża kwota, więc warto taki nabyć, bo nie raz może nas uratować w kryzysowej sytuacji. Nie zajmuje on dużo miejsca, bez problemu zmieścimy wszystko pod siedzeniem naszego motocykla.

Close Menu