Wszystko o tańcu
Poranione brodawki w trakcie karmienia

Poranione brodawki w trakcie karmienia

Kiedy kobieta podejmuje decyzję o posiadaniu dziecka, wszystko w jej życiu się zmienia. Wpływ na to mają hormony i psychika kobiety. Pojawienie się dziecka wszystko zmienia w dotychczasowym związku i wymaga od rodziców całkowitego poświęcenia. Matka musi maleństwu oddać cały swój wolny czas w ciągu pierwszych miesięcy, szczególnie jeżeli decyduje się na naturalne karmienie piersią. Wiąże się to w początkowych chwilach życia dziecka z karmieniem na żądanie w ciągu dnia i nocy co parę godzin.

Problemy z brodawkami w trakcie karmienia

krwawiące brodawki podczas karmieniaMacierzyństwo posiada swoje blaski i cienie. To mit, że kobieta każdego dnia budzi się radosna, wyspana i szczęśliwa, z faktu posiadania dziecka. Są momenty kiedy szczęście jest przysłonięte obawami, problemami w pielęgnacji, niemożnością rozszyfrowania potrzeb nowo narodzonego dziecka, czy natłokiem nowych obowiązków, z którymi muszą się zmierzyć młodzi rodzice. Do najczęstszych problemów należą kolki, bóle brzuszka i ulewania po karmieniu, powodujące, że maluszek może się nie najadać do syta. Karmienie piersią jest niesamowitym przeżyciem dla każdej mamy, ale też trudnym doznaniem w pierwszych dniach, a nawet tygodniach po porodzie. Krwawiące brodawki podczas karmienia, popękana skóra na sutkach, ból piersi, zastój pokarmu, albo jego nawał, staje się normą, którą doświadcza niemalże każda matka. Natura tak nas wyposażyła, że dzidziuś rodzi się już z umiejętnością ssania, którą skutecznie ćwiczy już w brzuszku mamy. Jednak ssanie piersi różni się techniką od ssania kciuka i stąd wynikają różne komplikacje. Matka przy pierwszym dziecku także nie wiem jak przystawiać maluszka do piersi i zdobywa tą umiejętność na podstawie licznych prób. Jeżeli noworodek źle chwyci pierś, to spowoduje ból mamie, albo nawet krwawienie brodawek, które uniemożliwia dalsze karmienie. Jest to duży problem dla kobiet, które chcą karmić tylko naturalnie,. Należy jak najszybciej zaradzić temu problemowi i nauczyć się właściwie przystawiać maluszka, aby najadał się do syta i miał w buzi całą brodawkę razem z jej otoczką.

Każda mama w momencie trzydniowego pobytu w szpitalu po porodzie, może liczyć na pomoc fachowca od laktacji, który udzieli bezcennych porad młodej mamie. Karmienie jest sztuką, której można się nauczyć, wystarczy się uzbroić w cierpliwość i uparcie próbować i szukać najlepszego rozwiązania dla siebie i dziecka. Kobieta poza miłością, nie jest w stanie dać dziecku nic lepszego niż naturalny pokarm ze swojej piersi, który jest bogaty w przeciwciała i wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Close Menu