Wszystko o tańcu
Jak zarejestrować własną firmę

Jak zarejestrować własną firmę

Pewnie, że miałem pomysł na biznes, ale co z tego jak nie wiedziałem jak się za niego zabrać. Chciałem otworzyć własną firmę usługową. Biznesplan miałem doskonale dopracowany, ale załatwianie tych wszystkich spraw urzędowych najzwyczajniej mnie przerastało. Nie poddawałem się jednak i zacząłem działać.

Uzyskanie pomocy przy rejestracji firmy

rejestracja firmy - toruńUmówiłem się na spotkanie z Jankiem, moim kolegą, któremu od razu powiedziałem, że rejestracja firmy – toruń to dla mnie rzecz niemożliwa do wykonania. Na niczym się nie znałem i nawet nie wiedziałem jakie dokumenty przygotować. On sam pracował na etacie w firmie swojego teścia i nie był w stanie mi w żaden sposób pomóc. Nie znałem nikogo, kto byłby w stanie mnie pokierować. W końcu rady udzieliła mi moja sąsiadka, której kuzyn prowadził własną działalność. Powiedziała, że na rynku funkcjonują firmy, które zajmują się takimi sprawami i zaleciła, żebym jednej z tych firm zlecił właśnie rejestrację firmy. Jej kuzyn tak właśnie postąpił i był szalenie zadowolony. Od razu wszystko nabrało dla mnie jasnych barw, ponieważ wiedziałem, że otwarcie własnej firmy stało się dla mnie realnym celem. Namiary na taką firmę znalazłem dzięki internetowi, ponieważ ogłaszało się mnóstwo firm tego typu. Od razu zadzwoniłem do firmy, która mnie zainteresowała i umówiłem się na spotkanie. Podczas spotkania, które odbyło się w siedzibie tej firmy przekazałem wszystkie niezbędne upoważnienia, ażeby pracownik tej firmy mógł reprezentować mnie w urzędach. Dowiedziałem się nawet, że skoro rejestrowałem firmę pierwszy raz to mogłem liczyć na spore zniżki i ta informacja bardzo mnie zadowoliła, bo wiadomo, że początki nie były wcale takie łatwe. Z współpracy z tą firmą byłem zadowolony od samego początku, ponieważ szybko doszło do zarejestrowania mojej firmy i nastąpiło to bardzo szybko. Nawet pracownik tej firmy zaoferował mi pomoc w prowadzeniu księgowości i rzecz jasna z tej opcji także skorzystałem, ponieważ na księgowości nie znałem się kompletnie. Ja nadawałem się do pracy z klientem czy pracy fizycznej a nie do jakichś spraw papierowych. Cieszyłem się, że znalazłem tak ogromną pomoc, ponieważ sam niewiele byłbym w stanie zdziałać w tym temacie.

Moja firma działała rewelacyjnie. Już na samym początku miałem masę zamówień i zarabiałem pieniądze. Z opieki firmy, która zarejestrowała moją firmę korzystałem cały czas, ponieważ prowadzona była dla mnie księgowość. Wszystko załatwiane było na czas i mogłem być spokojny. Zarabiałem też masę pieniędzy.

Close Menu