Wszystko o tańcu
Zastosowanie płaskich luster przemysłowych

Zastosowanie płaskich luster przemysłowych

Każdy człowiek wie, że ludzkość dąży obecnie do coraz większej automatyzacji. Nie chodzi tutaj o wyparcie człowieka, bo ten jest zastąpiony w większości przypadków, ale o to, by niektóre procesy przyspieszyć, usprawnić i zminimalizować ryzyko pomyłki. Automatyzację widać we wszystkich przedsiębiorstwach. Nieliczne firmy zajmują się manufakturą i są wyjątkami potwierdzającymi regułę. Błędy w produkcji tej manufaktury widać od razu.

Jaka jest cena płaskiego lustra przemysłowego?

płaskie lustra przemysłoweZaś dużych przedsiębiorstwach trzeba pilnować wszystkiego. Do tego służy system monitoringu i płaskie lustra przemysłowe. Gdy chodzi o bardzo istotne szczegóły, drobne lub ważne – monitoring może nie wystarczyć. Gdy zabraknie prądu, system się zawiesi lub po prostu zamaże obraz, nic nie zastąpi lustra. Czemu płaskie? Bo nie zniekształca obrazu. Ten rodzaj luster przydaje się do kontroli produkcji na każdym jej etapie. Człowiek nie w każdym miejscu może stać i pilnować linii produkcyjnej. Dzięki lustrom widać wszystko jak na dłoni. Z dużej odległości i nie zniekształcone. Możemy w nich obserwować już gotowe produkty, które schodzą właśnie z linii produkcyjnej. Oraz, dzięki nim można obserwować niewidoczne części maszyn. W niektórych liniach produkcyjnych są one mocno narażone na zablokowanie czy usterki. Bez lustra, ludzie oko nie ma nieraz możliwości zobaczenia, co się dzieje. Lustra przemysłowe są nietłukące z powodów bezpieczeństwa, a odległość ustawienia ich od stanowiska pracownika ma ścisły związek z ich wielkością. Są przeznaczone do stosowania wewnątrz pomieszczeń: na hale i do pomieszczeń socjalnych. Niejednokrotnie zachodzi potrzeba, by pracownik skontrolował swoje ubranie. Płaskie lustro umożliwia także tę czynność. Oprócz tego, że tego typu lustra przemysłowe są odporniejsze od szkła, są również lżejsze i najczęściej antyrozpryskowe. Najwierniej oddają obraz, który przekształca ludzkie oko. Lustra nie są uzależnione od dostawy energii elektrycznej. Ceny luster płaskich z przeznaczeniem przemysłowym są różne, ale trzeba będzie wydać na nie około kilkuset złotych. Zależy to od producenta i ich wielkości, ponieważ właściwości posiadają wszystkie takie same.

Jedno jest pewne: są na pewno tańsze niż system monitorujący. Nawet, jeśli chcielibyśmy zaufać kamerom, lustro zawsze będzie kosztować mniej. Tak samo jest z człowiekiem. Jeśli chcemy postawić go blisko obserwowanego miejsca, nieraz będziemy musieli zainwestować w to o wiele więcej, niż w zamontowanie jednego płaskiego szkła. Wtedy obserwować można z pewnej odległości, wykonując zupełnie inną czynność.

Close Menu