Wszystko o tańcu
Przydatne małpki interaktywne

Przydatne małpki interaktywne

Jeśli chodzi o asortyment produktów dziecięcych, a konkretniej zabawek, jest on stale poszerzany przez producentów, którzy chcą zaspokoić możliwie w jak największym stopniu oczekiwania konsumentów, przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. Ze względu na to ostatnie kryterium, na rynku pojawiają się coraz to nowe produkty, które nie mogły zaistnieć jeszcze kilka lat temu, ponieważ do ich zaprojektowania wykorzystano osiągnięcia techniczne i technologiczne.

Czym są interaktywne małpki?

małpki interaktywneNowe produkty nie tylko pojawiają się na rynku, ale również w dość szybkim tempie wzbudzają ciekawość i zyskują popularność wśród klientów. Jednym z produktów, który w ostatnim czasie dość silnie oddziałał na rynek zabawek są małpki interaktywne. Są to produkty o niewielkich rozmiarach, ale dysponujące możliwościami, dzięki którym dziecko może poczuć się za nie w pełni odpowiedzialne. Interaktywne małpki są bowiem małymi robotami, które poprzez wykorzystanie różnych czujników, reagują na dotyk, dźwięk, a także na poruszanie nimi w odpowiedni sposób. Interaktywne małpki wykonywane są w różnych wariantach kolorystycznych. Ze względu na swoje funkcjonalności małpki dysponują asortymentem czterdziestu różnych reakcji, okazując tym samym czterdzieści różnych zachowań, które związane są z tym, w jakiej pozycji znajduje się małpka, a także z tym, w jaki sposób na nią oddziałujemy w danej chwili. I tak, jeśli pogłaszczemy małpkę, mechanizm zadziała w taki sposób, że oczy małpki przymkną się, tworząc wrażenie, że małpka zasypia. Małpki interaktywne, jak zostało już wcześniej wspomniane, charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu możemy zawiesić je na naszym palcu lub, np. na długopisie. Z ciekawszych funkcjonalności, którymi charakteryzują się interaktywne małpki, na pewno należy wymienić możliwość odtworzenia piosenki w taki sposób, by dziecko miało wrażenie, iż jego małpka śpiewa. Ze względu na właściwości interaktywnych małpek stały się one doskonałymi zabawkami edukacyjnymi, które oddziałują na, bardzo ważną, edukację emocjonalną naszych dzieci.

Interaktywne małpki są doskonałym rozwiązaniem, które uczy nasze dziecko wrażliwości, kiedy nie możemy pozwolić sobie na żywe zwierzątko domowe. Dla odpowiedniego rozwoju każdego dziecka, rodzice powinni tworzyć przestrzeń, w której może się ono zaopiekować mniejszym stworzeniem i poczuć się odpowiedzialnym za jego szczęście lub smutek. Opisywane powyżej zabawki są odpowiednimi artykułami dla dzieci powyżej piątego roku życia.

Close Menu