Wszystko o tańcu
Kufry motocyklowe do dalekich tras

Kufry motocyklowe do dalekich tras

Jeżdzenie po mieście czy na krótkie dystanse nie sprawiało żadnych problemów, aczkolwiek podczas wypadów na długie trasy, przydawało się czasem zabrać ze sobą nieco prowiantu czy choćby narzędzia, na wypadek nieprzewidzianej usterki. Motocykle, jednak, nie posiadały bagażnika, przez co wożenie ze sobą plecaków na naprawdę długie, nieraz kilkudniowe, jazdy było niewygodne. Dlatego też zaopatrzyliśmy się na zapas w mocne kufry motocyklowe, które mogły pomieścić więcej bagażu niż nawet największy plecak turystyczny.

Wytrzymałe kufry do motocykli touringowych

kufer motocyklowyZ ekipą często jeździliśmy na wypady za granicę i pokazy międzynarodowe. Sama trasa potrafiła nam zająć nieraz i kilka dni, w zależności od wybranej drogi i ewentualnych postojów. Na takich trasach przydawały się czasem różne drobiazgi, których wożenie normalnie było naprawdę niewygodne. Kufer motocyklowy sprawdzał się na takich trasach znakomicie. Obecnie dostępne są dwa rodzaje kufrów. Skórzane, przeznaczone głównie dla harleyowców oraz tych posiadaczy ciężkich motocykli drogowych którzy chcą podkreślić wygląd maszyny. Kufry z tworzywa sztucznego skierowane są do posiadaczy bardziej standardowych motorów touringowych, choć mogą być spokojnie zamontowane na niemal każdym modelu motocykla, po odpowiedniej regulacji. Takie kufry zwykle montowane są po obu stronach tylnego koła, lub tuż za siedzeniem, jak często montowane są kufry z tworzywa. Są one przez to bardzo łatwo dostępne i wygodne, szczególnie dla pasażera motocykla. Kufry takie występują w najróżniejszych pojemnościach, w zależności od trasy, na jakich miałyby być używane. Niewielkie kufry mogą pomieścić skrzynkę z narzędziami lub kilka butelek napoju podczas krótkiej jazdy za miasto. Największe z nich, natomiast, mają pojemności porównywalne do plecaków turystycznych i mogą służyć spokojnie jako zamiennik bagażnika samochodowego na najdłuższych trasach. Zarówno kufry skórzane jak i z tworzywa są wytrzymałe i odporne na uderzenia i uszkodzenia, a te drugie często miewają dodatkowe uszczelnienie, chroniące zawartość przed wpływem pogody, deszczu czy pyłu.

Większość kufrów dopasowana jest do kształtu konkretnego modelu motocykla do którego są dedykowane, choć w sprzedaży są również modele uniwersalne, w większości skórzane, które można zamontować niemal na każdej maszynie, mającej odpowiednie gabaryty. Dostępne są również kufry wykonane z tworzywa, do których dodawane są uchwyty do mocowania za siedzeniem lub na ramie motocykla przy tylnych kołach.

Close Menu