Wszystko o tańcu
Profesjonalne szkolenie operatora uav

Profesjonalne szkolenie operatora uav

Drony w ostatnich latach rozpowszechniły się tak bardzo, iż obecnie są uważane za niewiele więcej niż zabawki. Na tym polu są bardzo podobne do zdalnie sterowanych samochodów, i podobnie do nich wykorzystywane rekreacyjnie i pokazowo. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, iż drony wykorzystywane są również do bardziej profesjonalnych celów, nawet przez wojsko, policję czy służby ochrony, wywodząc się od bezzałogowych pojazdów rozpoznawczych.

Szkolenie zawodowego operatora pojazdów bezzałogowych

kompleksowe szkolenia uavoW czasach gdy służyłem jako żołnierz rozpoznania, często wykorzystywaliśmy zdalnie sterowane pojazdy latające do obserwacji terenu. Była to ogromna nowość, dopiero rozpoczynająca karierę w wojsku, a moja jednostka była pierwszą, która miała wykonać ewaluację takich pojazdów. Po kilku latach takie pojazdy rozpowszechniły się również w cywilu, więc po zakończeniu służby postanowiłem razem z kilkoma kolegami założyć profesjonalną firmę organizującą kompleksowe szkolenia uavo, czyli operatorów bezzałogowych pojazdów latających. Szkolenie takie było przeznaczone bardziej dla zawodowych operatorów, wykorzystujących drony w pracy do najróżniejszych zadań. Naszymi klientami często byli członkowie grup ratowniczych, mundurowi, ale także specjaliści używający dronów do zadań przy budowach wysokościowych czy geodezji. Dzięki dużemu doświadczeniu w operowaniu takim pojazdem w najróżniejszych warunkach terenowych i pogodowych. Sterowanie w trudnych warunkach przydawało się każdemu operatorowi, niezależnie od zawodu i zastosowania drona, i był to podstawowy punkt szkolenia, demonstrowany kursantom w niemal każdych możliwych warunkach pogodowych, przy użyciu większości dostępnych modeli dronów. Jednym z najbardziej rozwiniętych i zaawansowanych elementów szkolenia było poznanie wszelkich funkcji elektronicznych, w jakie wyposażone były modele dronów z najwyższej półki. Takie elementy jak automatyczne podążanie zaprogramowaną trasą, programowana reakcja na ruch w otoczeniu czy mapowanie terenu nie były zbyt często używane, nawet przez bardziej profesjonalnych użytkowników.

Jednocześnie były to funkcje ogromnie przydatne w wielu sytuacjach, i mogły być wykorzystywane do niezliczonej ilości zadań.Przedstawiane więc były przez nas szczegółowo i dokładnie. Dzięki tak profesjonalnemu i obszernemu szkoleniu, nasi kursanci nabywali spore ilości nowej wiedzy, dzięki której mogli wykonywać zadania im postawione jeszcze sprawniej, jak również odnajdywać nowe rozwiązania i metody pilotażu drona podczas wykonywania owych zadań.

Close Menu